PAKOWANIE MONITORA

JAK PAKOWAĆ MONITOR?

Sprzęt komputerowy to jeden z najczęściej wysyłanych produktów z zakresu elektroniki. Wśród nich znajdują się monitory o różnych wielkościach. Ze względu na to, że urządzenia te posiadają wiele podatnych na uszkodzenia elementów, należy zadbać o ich odpowiednie przygotowanie do wysyłki kurierem.

Jeśli chcesz wysłać monitor, w pierwszej kolejności znajdź solidny karton, który nie będzie uginał się pod naciskiem (szczególnie w miejscach zgięć). Powinien być on trochę większy od samego monitora, aby można było dodatkowo ochronić go przed uszkodzeniami.

Następnym krokiem jest wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie w taki sposób, aby monitor nie przemieszczał się we wnętrzu. Producenci najczęściej wykorzystują specjalnie docięte bloki styropianowe. Jeśli jedna nie masz do nich dostępu, możesz wybrać także inne elementy, przeznaczone do ochrony przesyłanych paczek – np. kulki ze specjalnej pianki.

Pamiętaj też, aby nie wrzucać luzem do kartonu przewodów – mogą one uszkodzić matrycę. Najczęściej zaleca się umocowanie ich pod monitorem.