PAKOWANIE WRAŻLIWYCH PRZESYŁEK

KSIĄŻKI, PŁYTY, SZKŁO, KOSMETYKI JAK PAKOWAĆ?

Książki, wydawnictwa muzyczne, perfumy i kosmetyki, a także szkło czy odzież zaliczane są do najczęściej kupowanych produktów w sprzedaży wysyłkowej. Każdego dnia tysiące drobnych i wrażliwych na uszkodzenie produktów trafia do centrów dystrybucyjnych firm kurierskich. Jeżeli stoisz przed zadaniem wysyłki czegoś w tym rodzaju, na pewno zadajesz sobie pytanie: Jak to właściwie zapakować? Przychodzimy z pomocą!

Książki i płyty

Może ci się wydawać, że twarda okładka załatwi za ciebie połowę zadania – wystarczy wrzucić do pudełka i po kłopocie. Niestety, pamiętaj, że odbiorca może być kolekcjonerem lub kupuje wydawnictwo na prezent i oczekuje nienagannego wyglądu. Zagięte rogi w książce czy pęknięte pudełko płyty są niedopuszczalne! A przecież paczki w transporcie mogą przejść naprawdę wiele. Książkom i płytom rekomendujemy owinięcie w folię bąbelkową i umieszczenie w dopasowanym, kartonowym pudełku.

Kosmetyki i szkło

Naczynia szklane należy jak najdokładniej owinąć folią bąbelkową (jeżeli naczynie ma przykrywkę, to ją owijamy oddzielnie), a dla bezpieczeństwa wnętrze naczynia wypełnić np. pomiętym papierem. Umieszczając naczynie w kartonie pozostałą wolną przestrzeń wypełniamy specjalnymi wypełniaczami transportowymi, które zamortyzują wstrząsy. Kosmetyki w opakowaniach szklanych czy z lusterkiem także jak najdokładniej owijamy folią stretch i/lub bąbelkową, aby dodatkowo zabezpieczyć opakowanie przed niekontrolowanym otwarciem i wylaniem zawartości.

Ubrania i obuwie

Ubrania mogą być pakowane w torby foliowe, bez konieczności usztywniania opakowania. Należy jednak pamiętać o tym, aby takie opakowanie było jak najdokładniej zabezpieczone przed dostępem wilgoci, aby ubranie nie poplamiło się w transporcie. Warto też zwrócić uwagę na wytrzymałość folii – można zastosować kilka warstw jedna na drugą. Niektóre sklepy oferują wysyłkę w pudełkach, co jest rozwiązaniem nie tylko bardziej eleganckim, ale i bezpieczniejszym dla towarów. Pamiętajmy, aby opakowanie umożliwiało naklejenie listu przewozowego w widocznym miejscu.