WYSYŁKA MATERIAŁÓW SZKLANYCH

JAK ZAPAKOWAĆ MATERIAŁY SZKLANE?

Jeszcze nie tak dawno klienci bali się zamawiać w sklepach wysyłkowych jakichkolwiek artykułów delikatnych. Dzisiaj jednak, dzięki specjalistycznym materiałom czy wypełniaczom można bez problemu wysyłać między innymi materiały szklane. Jak jednak je wysłać, aby zapewnić ich bezproblemowe dotarcie do odbiorcy?

Należy przede wszystkim zabezpieczyć miejsca najbardziej narażone na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne – wystające elementy, krawędzie, najbardziej delikatne części. Warto jest wyobrazić sobie drogę i wszystkie możliwe uszkodzenia, które mogłyby się zdarzyć. Dzięki temu przewidzimy niebezpieczeństwo i będziemy mogli jeszcze lepiej zabezpieczyć dany przedmiot.

Jeśli zajmujesz się sprzedażą konkretnych przedmiotów szklanych, dobrze abyś zaopatrzył się w dedykowane elementy zabezpieczające, np. kątowniki styropianowe, folię bąbelkową czy wypełniacze poliuretanowe. Dobrą metodą jest także ostateczne umieszczenie materiałów szklanych w grubym kartonie, a puste przestrzenie wypełnienie gazetami czy folią bąbelkową – wtedy zapewnisz jeszcze lepszą ochronę.

W przypadku tego typu elementów bardzo ważne jest także umieszczenie na kartonie specjalnego oznaczenia „szklanego kieliszka” – jest to jasny znak dla kuriera, aby szczególnie uważał na daną przesyłkę i nią nie rzucał.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *