WYSYŁKA PIANINA

JAK WYSŁAĆ PIANINO?

Z pewnością każdy, kto pasjonuje się grą na instrumentach ma świadomość, jak bardzo należy dbać o to, aby przedmioty te nie zostały uszkodzone. Wiedzą o tym również pracownicy sklepów muzycznych. Jako eksperci w zakresie wysyłek kurierskich podajemy Wam kilka wskazówek, jak wysłać stosunkowo duży, a zarazem delikatny instrument, jakim jest pianino.

Na samym początku niezwykle ważną kwestią jest zabezpieczenie wszystkich elementów, które są najbardziej podatne na uszkodzenia. Za pomocą specjalnych materiałów można zabezpieczyć struny bądź młoteczki, co zapewni bezpieczeństwo przewozu serca instrumentu. Następnie należy użyć specjalistycznych materiałów, takich jak chociażby narożniki czy kątowniki styropianowe, dzięki którym zabezpieczy się krawędzie pianina.

Następnie można je włożyć do odpowiednio wyprofilowanego kartonu, a puste przestrzenie wypełnić folią bąbelkową bądź innymi wypełniaczami, np. poliuretanowymi. Pamiętaj, aby na końcu umieścić na przesyłce specjalną naklejkę oznaczającą, że przewożony artykuł należy traktować ze szczególną ostrożnością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *