PRZESYŁKI MIĘDZYNARODOWE

ZASADY DZIAŁANIA PRZESYŁEK MIĘDZYNARODOWYCH

W zakresie przesyłek międzynarodowych w serwisie Kurierpolska24.pl oferujemy państwu usługi dwóch firm kurierskich: DPD i InPost. W naszym serwisie mogą państwo zamówić nadanie paczki do następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Irlandia Północna, Włochy. W przypadku pytań lub specyficznych oczekiwań co do obsługiwanych kierunków, prosimy o kontakt bezpośrednio z działem obsługi wybranego kuriera.

Informujemy, że cennik zamieszczony na naszej stronie dotyczy przesyłek standardowych i ma charakter orientacyjny. Jako serwis internetowy strona Kurierpolska24.pl oferuje wyłącznie możliwość taniego zamawiania usług kurierskich. Nie ponosimy odpowiedzialności za przebieg realizacji usługi, ani za ewentualne zmiany cennika. Współpracujemy z największymi firmami kurierskimi działającymi na polskim rynku. W zależności od kraju, do którego dotrzeć ma przesyłka, czas dostawy wynosi od dwóch do pięciu dni roboczych.

Jak zapakować paczkę do przesyłki międzynarodowej

Jeżeli państwa paczkę czeka daleka droga, warto skupić się na właściwym przygotowaniu przedmiotów do wysyłki. Opakowanie powinno uwzględnić czas podróży, zmiany środków transportu, a także nieprzewidziane okoliczności, jakie potencjalnie mogą się wydarzyć podczas przewozu do innego kraju. Warto pamiętać, że przesyłki zagraniczne są sortowane co najmniej trzykrotnie. Dlatego należy wybierać wysokiej jakości, nowe (nieużywane wcześniej) pudełka z grubej i sztywnej tektury. Jeżeli zawartość paczki jest ruchoma lub ma nieregularne kształty, należy wypełnić wolne przestrzenie styropianem, papierem bądź specjalnymi wypełniaczami transportowymi, które zamortyzują wstrząsy, a jednocześnie unieruchomią przedmioty wewnątrz pudełka. Przed przyjazdem kuriera należy przygotować etykietę przewozową. Warto też wstrzymać się z zaklejeniem pudełka, ponieważ paczki międzynarodowe są monitorowane pod kątem zawartości i bezpieczeństwa.